Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Humans

The Humans

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flashback

Flashback

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry