• The Handmaiden

    ★★★★½

  • Lemonade

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

  • Sing Street

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

  • Swiss Army Man

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Creed

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Good Dinosaur

  • The Peanuts Movie

  • The Martian

  • Straight Outta Compton

  • Fantastic Four

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Pitch Perfect 2

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★½

  • Dope

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • Paddington

  • Big Hero 6

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • Blended

    ★★½

  • How to Train Your Dragon 2

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • God's Not Dead

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Lego Movie

  • What We Do in the Shadows

  • The Babadook

  • Whiplash

  • Bo Burnham: What.

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • The Punk Singer

    ★★★½

  • Frozen

  • Saving Mr. Banks

  • Carrie

  • Her

  • Enemy

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • This Is the End

    ★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★½

  • Rise of the Guardians

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Avengers

  • John Mulaney: New in Town

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

  • We Bought a Zoo

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

  • The Muppets

  • The Help

  • Rise of the Planet of the Apes

  • Drive

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides