alice has logged 33 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dave Glastonbury 2019

Dave Glastonbury 2019

×
Edit this entry  
26
Radiohead at Glastonbury 1997

Radiohead at Glastonbury 1997

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Billie Eilish - Glastonbury

Billie Eilish - Glastonbury

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Pulp at Glastonbury

Pulp at Glastonbury

1995
×
Read the review Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★
Edit this entry  
18
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Show Must Go On! - Live at the Palace Theatre

The Show Must Go On! - Live at the Palace Theatre

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry