• Avengers: Age of Ultron

  • Furious 7

  • Fifty Shades of Grey

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★½

  • Shaun the Sheep Movie

  • Big Hero 6

  • John Wick

    ★★★

  • Annabelle

    ½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Guardians of the Galaxy

  • Pokémon the Movie: Diancie and the Cocoon of Destruction

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • 22 Jump Street

  • Godzilla

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Frozen

  • Crô

    ½

  • Ender's Game

    ½

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

  • Carrie

  • Curse of Chucky

    ★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

  • Prisoners

    ★★★★½

  • The Smurfs 2

  • The Wolverine

  • Turbo

  • WATAMOTE

  • Monsters University

    ★★½

  • The Purge

  • Iron Man 3

  • The Conjuring

    ★★

  • The Croods

  • Django Unchained

    ★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Wreck-It Ralph

    ★½

  • Skyfall

  • Looper

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★½

  • Naruto Shippuden the Movie: Road to Ninja

  • The Dark Knight Rises

  • The Amazing Spider-Man

    ★★½

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

  • The Hunt

    ★★★½

  • Men in Black 3

  • The Avengers

    ★★

  • The Lorax

    ★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • The Adventures of Tintin

    ★★½

  • Hugo

  • Final Destination 5

  • Rise of the Planet of the Apes

  • Naruto Shippuden the Movie: Blood Prison

  • The Smurfs

  • Captain America: The First Avenger

    ★½

  • Pokémon the Movie: White - Victini and Zekrom

  • Pokémon the Movie: Black - Victini and Reshiram

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Transformers: Dark of the Moon

  • Green Lantern

  • Cars 2

  • X-Men: First Class

  • Drive

    ★★★★

  • Thor

  • Scream 4

    ★★★½

  • Arthur

  • Steins;Gate

    ★★★★

  • Rio