• Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

    ★★★

  • VOIR

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Carlos Ballarta: False Prophet

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★

  • Bingo Hell

    ★★

  • A Sinister Sect: Colonia Dignidad

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

    ★★

  • Akakiri

    ★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★½

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★★½

  • The Duel

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Bones

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Untold: Breaking Point

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★½

  • The Ingenuity of the Househusband

    ★★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Demonic

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Private Network: Who Killed Manuel Buendía?

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★