_dylarama_ has logged 63 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The High Sign

The High Sign

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Hope I'm Loud When I'm Dead

I Hope I'm Loud When I'm Dead

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The General

The General

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cops

Cops

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Music Box

The Music Box

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Lady

Phantom Lady

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Divorce Iranian Style

Divorce Iranian Style

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Border

Border

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eva

Eva

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry