_dylarama_ has logged 625 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kevin & Perry Go Large

Kevin & Perry Go Large

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Zog

Zog

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jessica Forever

Jessica Forever

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry