• South Park: Post Covid

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • The Addams Family 2

  • No Time to Die

    ★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • America: The Motion Picture

    ★½

  • Abe's World

    ★★★½

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • data-verse 3

    ★★★★★

  • Spirit Untamed

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Four Roads

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★½

  • Phosphenes

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★