• CODA

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • London Has Fallen

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • American Sniper

    ★★★

  • Fury

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • 2 Guns

    ★★½

  • White House Down

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Detachment

    ★★★★½

  • The King's Speech

    ★★★★½

  • Salt

  • The Hangover

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • The Bucket List

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Shooter

    ★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★

  • Blood Diamond

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★½

  • Million Dollar Baby

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★½

  • The Pianist

    ★★★★½

  • A Beautiful Mind

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Training Day

    ★★★★

  • Gladiator

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★½

  • American History X

    ★★★★½

  • Saving Private Ryan

    ★★★½

  • Life Is Beautiful

    ★★★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • Primal Fear

    ★★★★½

  • Se7en

    ★★★★★

  • Casino

    ★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • In the Name of the Father

    ★★★★½

  • Scent of a Woman

    ★★★★½

  • A Few Good Men

    ★★★★½

  • Unforgiven

    ★★★★

  • Bugsy

    ★★★½

  • The Godfather: Part III

    ★★★

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★½

  • Scarface

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★½

  • Kramer vs. Kramer

    ★★★★½

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★★