Sort by

Robert has logged 551 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Secret Magic Control Agency

Secret Magic Control Agency

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
American Badger

American Badger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Libeled Lady

Libeled Lady

1936
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★
Edit this entry  
24
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
24
Procession

Procession

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Year of the Everlasting Storm

The Year of the Everlasting Storm

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★★
Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
12
G-Force

G-Force

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Vault

The Vault

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Overrun

Overrun

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Outlaws

Outlaws

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Gateway

The Gateway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry