Travis D. has logged 25 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Patrick

Patrick

1978
×
★★★½
Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Accused

The Accused

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Someone is Bleeding

Someone is Bleeding

1974
×
★★★
Edit this entry  
10
Streetwalkin'

Streetwalkin'

1985
×
★★★½
Edit this entry  
09
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★
Edit this entry  
09
Endless Night

Endless Night

1972
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★½
Edit this entry  
08
Someone is Bleeding

Someone is Bleeding

1974
×
Edit this entry  
08
Twisted Nerve

Twisted Nerve

1968
×
★★★½
Edit this entry  
07
Silent Scream

Silent Scream

1979
×
★★★½
Edit this entry  
07
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★½
Edit this entry  
06
Night School

Night School

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
I Start Counting

I Start Counting

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Julie Darling

Julie Darling

1983
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Nightcomers

The Nightcomers

1972
×
★★★
Edit this entry  
05
Dirty Weekend

Dirty Weekend

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★½
Edit this entry  
05
Scream for Help

Scream for Help

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lipstick

Lipstick

1976
×
★★★½
Edit this entry  
04
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry