Travis D. has logged 132 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★★
Edit this entry  
11
The Shout

The Shout

1978
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
Found

Found

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★½
Edit this entry  
02
Among the Living

Among the Living

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Seance

Seance

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Aroused

Aroused

1966
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spirit of the Raped

Spirit of the Raped

1976
×
Edit this entry  
20
Fright

Fright

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★½
Edit this entry  
19
Fair Game

Fair Game

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
Barn of the Naked Dead

Barn of the Naked Dead

1974
×
★★★
Edit this entry  
17
Catcalls

Catcalls

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Terror, Sisters!

Terror, Sisters!

2019
×
½
Edit this entry  
17
White Girl

White Girl

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Devil Times Five

Devil Times Five

1974
×
★★★
Edit this entry  
17
Naked Massacre

Naked Massacre

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Night to Dismember

A Night to Dismember

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Attic

The Attic

1980
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bloodsucking Freaks

Bloodsucking Freaks

1976
×
★★
Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Emelie

Emelie

2015
×
★★
Edit this entry  
13
#Like

#Like

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Prey

The Prey

1983
×
★★★
Edit this entry  
09
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Janie

Janie

1970
×
★★★½
Edit this entry  
29
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Edit this entry