• The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Making Waves: The Art of Cinematic Sound

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★