• Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

  • Malignant

    ★★½

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Loving

  • The Fallout

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Black Box

    ★★

  • The Binding

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The Swarm

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • 18 Presents

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Eli

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured