Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
China Girl

China Girl

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Felon

Felon

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Everything or Nothing

Everything or Nothing

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
10
A Better Life

A Better Life

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★½
Edit this entry  
05
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★
Edit this entry  
03
One-Eyed Jacks

One-Eyed Jacks

1961
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Commando Ninja

Commando Ninja

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Image Revolution

The Image Revolution

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
The Void

The Void

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Pal Joey

Pal Joey

1957
×
★★
Edit this entry  
16
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Inside Moves

Inside Moves

1980
×
★★★
Edit this entry  
07
Tightrope

Tightrope

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Batman: Dying Is Easy

Batman: Dying Is Easy

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★
Edit this entry