• Things Heard & Seen

    ★★★★

  • Creation Is Violent: Anecdotes from Kinski’s Final Years

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★★

  • The Stand

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ★½

  • Castle Freak

  • The Prom

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Tales of the Uncanny

    ★★★½

  • Spell

    ★★

  • Horizon Line

    ½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★½

  • Come Play

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Chop Chop

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Pandemic

    ★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • Batman: Death in the Family

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Books of Blood

    ★★★½

  • The Binding

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Des

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • Minor Premise

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Pale Door

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★★

  • Max Reload and the Nether Blasters

    ★★★½

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • Don't Listen

    ★★½

  • Ghosts of War

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★½

  • Valley Girl

    ★★½

  • DC Showcase: Adam Strange

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

    ★★★★

  • Dreamkatcher

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★★

  • 3-D Rarities: Volume II

    ★★★

  • Cursed Films

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★★

  • Mortal

    ★★★

  • Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★★½

  • Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

    ★★★

  • Breaking Surface

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★