spit has logged 32 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Greta

Greta

2018
×
½
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Keyboard Fantasies

Keyboard Fantasies

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Das Triadische Ballett

Das Triadische Ballett

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Flying Luna Clipper

The Flying Luna Clipper

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry