• The Matrix Resurrections

  • Old

  • Raya and the Last Dragon

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

  • Throat Notes

    ★★★★★

  • The Prom

    ½

  • Puparia

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

  • My Octopus Teacher

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Cats

  • Keyboard Fantasies

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

  • Hustlers

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • When I Get Home

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Green Book

  • Greta

    ½

  • Vox Lux

  • Flyin' Bamboo

  • Ocean's Eight

  • Birds of Passage

    ★★★★★

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★★

  • Dry Run

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

  • Double King

    ★★★★★

  • HYPER-REALITY

  • Girlhood

    ★★★★

  • The Other Woman

  • The Elephant's Garden

  • Junior War

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★

  • Center Jenny

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Prometheus

  • Moonrise Kingdom

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • Drexciya

  • Vampires Suck

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Orphan

  • Twilight

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Southland Tales

    ★★★★

  • The Da Vinci Code

  • The Aluminum Fowl

  • A Family Finds Entertainment

    ★★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • AVP: Alien vs. Predator

  • The Matrix Revolutions

  • Pretend

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

  • Seasons...

    ★★★★★

  • The Royal Tenenbaums

  • Best in Show

  • Beau Travail

    ★★★★★

  • Y2K: Practical Solutions for Home Preparedness

  • Election

    ★★★

  • The Matrix