• Bo Burnham: Inside

  • Save Ralph

  • PXE

  • The Scary of Sixty-First

  • Me You Madness

  • Framing Britney Spears

  • Pretend It's a City

  • Puparia

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Murder Death Koreatown

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

  • The Irishman

  • Uncut Gems

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • The Farewell

  • Mary Queen of Scots

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

  • The Violence of a Civilization without Secrets

  • Phantom Thread

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Dislocation Blues

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Okja

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Come Together

  • Lumière!

  • I Am Not Your Negro

  • Arrival

  • Shin Godzilla

  • Everybody Wants Some!!

  • Manchester by the Sea

  • The Pearl Button

  • Eye in the Sky

  • The Lobster

  • Over the Garden Wall

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

  • Breadcrumb Trail

  • The Grand Budapest Hotel

  • Castello Cavalcanti

  • The Dirties

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • The Pervert's Guide to Ideology

  • The Master

  • Frances Ha

  • Do You Like to Read?

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Cousin Ben Troop Screening

  • The Raid

  • The Help

  • Friends with Benefits

  • Drive

  • Midnight in Paris

  • Scott Pilgrim vs. the Animation

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • A Serious Man

  • My White Baby

  • A Matter of Loaf and Death

  • Wizard So So: Fun Magical Adventure

  • Until the Light Takes Us

  • Synecdoche, New York

  • Burn After Reading

  • Ponyo