FrogishBird has logged 46 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★½
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snow-White

Snow-White

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Justice League of America

Justice League of America

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Ted

Ted

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Modern Inventions

Modern Inventions

1937
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
Read the review Edit this entry  
20
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 3

Wonder Woman 3

×
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hustle

The Hustle

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
Father Figures

Father Figures

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sports Ilustrated: The Making of Swimsuit 2013 - 7 Continents, 17 Wonders

Sports Ilustrated: The Making of Swimsuit 2013 - 7 Continents, 17 Wonders

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry